Skaitymų naktis gimnazijoje

Lapkričio 18 dieną gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs renginys – naktiniai skaitymai. Vakare į mokyklą rinkosi  smagiai nusiteikę moksleiviai, planuojantys puikiai praleisti laiką. Šiemet skaitymų tema – „Lietuviškų pasakų skrynią pravėrus“.

Dalyviai – 7-8 klasės moksleiviai. Vakarą pradėjo lietuvių kalbos mokytoja E. Lass, kuri priminė pasakų atsiradimo istoriją, paskirtį. Vėliau klausėme bibliotekininkės R. Pankienės skaitomų gerai žinomų, bet jau primirštų pasakų.

Pasiskirstę į komandas mokiniai buvo aktyvūs visą vakarą – iš iškarpų dėliojo pasakas, atspėjo pasakas pagal paslaptingoje dėžutėje rastus daiktus, pasirinkę iliustracijas su stebuklingu daiktu, kūrė savas pasakas, atsakinėjo į iš anksto paruoštus klausimus, atviravo apie savo vaikystės pasakas, kalbėjo apie tradicines pasakų pradžias ir pabaigas. Aštuntokė Emilija visiems prisiminimui vakaro metu paruošė knygų skirtukus  – nupiešė ant jų pasakų personažus.

Daug šurmulio buvo, daug juoko, o svarbiausia – laikas neprailgo ir nesinorėjo skirstytis į namus. Gerdami arbatą aptarėme, ką „išsinešame“. Visi vieningai pritarė, kad pasakos – tikras lobynas.  Jose daug išminties, daug neįkainojamų pamokų. Mokiniai suprato, kad pasakas verta saugoti ir skleisti iš kartos į kartą, nes tai visų mūsų rūpestis.