„Skaitau, augu, tobulėju…“

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 25-29 dienomis, gimnazijos bibliotekoje buvo organizuotas renginių ciklas „ Skaitau, augu, tobulėju…“, skirtas H.K Anderseno gimimo dienai paminėti. Bibliotekininkė R. Pankienė , lietuvių kalbos mokytoja E. Lass kartu su mokiniais renginių ašimi pasirinko pasakas. Juk H.K Andersenas ir pasakos neatsiejami. Pasakos – tai vartai, pro kuriuos vaikystėje praeina milijonai vaikų. Jos praturtina vaikų sielas, padeda išsaugoti žmogiškumo esmę.

Pradinių ir PU klasių mokinukams kiekvieną dieną vis naujas pasakas  skaitė 6 klasės mokinės. Šeštokės labai stengėsi mažiesiems klausytojams perteikti žodžio ir kalbos skambumą,  visus pasakų įtaigos elementus, kad klausantieji labiau pasitikėtų savimi, mokytųsi įveikti negandas ir tikėtų, kad viskas gyvenime baigiasi laimingai.

Išklausę pasakas vaikai jas perpasakojo, piešė pasakų herojus, o priešmokyklinukai sukūrė piešinių filmuką „Bjaurusis ančiukas‘‘.  Pradinukai išsirinks geriausius pasakorius ir pasakas seks jau kitų klasių mokinukams.

Smagu, kad vaikai auga su pasakomis, kad jomis tiki, kad stiprėja atsparumas negandoms ir nuoširdi meilė knygai.