Projektas „2021-ieji – Juozo Lukšos – Daumanto metai“

Spalio 27 dieną gimnazijos Ig ir IIg klasių mokiniai dalyvavo pirmame projekto, skirto Juozo Lukšos – Daumanto 100-osioms gimimo ir 70-osioms žūties metinėms, etape. Projektas skirtas prisiminti ir pagerbti  Juozo Lukšos-Daumanto kovą prieš sovietinius okupantus, jo žygdarbius pereinant Sovietų Sąjungos – Lenkijos sieną – „Geležinę uždangą“ ir perduodant žinias demokratiniam pasauliui apie okupantų smurtinį siautėjimą, brutalų genocidą prieš Lietuvos gyventojus ir rezistencinę žmonių kovą už išsivadavimą. Gimnazistai lankėsi sienos perėjimo vietoje netoli Liubavo, kur pastatytas atminimo akmuo su iškaltomis Juozo Lukšos-Daumanto ir jo bendražygių pavardėmis. Ig klasės gimnazistai surinko informaciją apie to meto įvykius pasienyje. Liubavo miestelyje Juozo Lukšos- Daumanto atminimą pagerbėme prie šį rudenį atidengto paminklo vienam žymiausių Lietuvos partizanų. Taip pat aplankėme legendines Kačiargų ir Juodelių kalvas, Papiliakalnių piliakalnį. Išvyką baigėme prie paminklo Kalvarijoje, skirto bažnyčios aikštėje niekintų 1945- 1952 metais Kalvarijos apylinkėse žuvusių Tauro apygardos Vytauto rinktinės 4-osios ir 45- osios (Ąžuolo) kuopų partizanų atminimui.