Lietuvių kalbos savaitė

Į šių metų  Lietuvių kalbos savaitę, kuri Sangrūdos gimnazijoje vyko spalio 25-29 dienomis, sukvietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Edita Lass ir Angelė Zimnickienė. Pirmadienis buvo paskirtas Diktanto dienai, kurioje dalyvavo 5-8 ir I-IV g klasių mokiniai. Buvo renkami raštingiausi abiejų grupių mokiniai. Antradienis – Pastabaus skaitytojo diena ,,Atspėk personažą ir jį iliustruok“ (dalyviai-1-4 klasių mokiniai). Trečiadienį I-IV g klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Neieškok žodžio kišenėje“. Ketvirtadienį vyko konferencija „Kodėl aš pats esu?“, skirta Vytauto Mačernio 100-osioms gimimo metinėms. Joje dalyvavo 7-8 klasių mokiniai, buvo skaitomi mokinių parengti pranešimai apie dramatišką poeto lemtį, kūrybos plotmes, asmenybės bruožus… Penktadienis – Kalbos kultūros diena. Mokiniai taisė rašybos, kalbos kultūros klaidas.

Visi konkurso dalyviai vienareikšmiškai sutiko, kad taisyklinga kalba yra didžiulė vertybė. Labiausiai  mokytojos džiaugiasi ir didžiuojasi tais mokiniais, kurie nėra abejingi gimtajai kalbai ir literatūrai. Žmogaus kalba yra jo išsilavinimo veidrodis, o nuveikti darbai byloja apie prasmingą gyvenimą.