Psichologė Raimonda Jurčenkienė

Antradienis

Mažasis korpusas
I aukštas

Pastaba. Būtina išankstinė registracija.

Sangrūdos gimnazijoje teikiamos nemokamos psichologinės paslaugos:

• Individualus konsultavimas (mokinių, tėvų, pedagogų).
  • Trumpalaikės uždaros korekcinės grupės (mokiniams).
  • Pirminis mokinio (vaiko) raidos ypatybių, galių ir sunkumų, psichologinių ir ugdymosi problemų įvertinimas.
  • Prevencija (bendruomenės grupių tyrimai bei psichologinis švietimas).
  • Psichologinė pagalba teikiama vaikams nuo 6 iki 18 metų. Mokinys (vaikas) iki 16 metų konsultuojamas, vertinamas gavus tėvų sutikimą.

Į psichologę kreipiasi:

• Pats mokinys (vaikas) savarankiškai.
  • Mokinio (vaiko) tėvai (globėjai, rūpintojai).
  • Mokinį nukreipia pedagogai, gavus tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą.
  • Mokinys siunčiamas Vaiko gerovės komisijos nutarimu, gavus tėvų (globėjų, rūpintojų) sutikimą.

Psichologinės pagalbos tikslas

skatinti sėkmingą asmenybės raidą, teikiant reikalingą psichologinę pagalbą mokiniams, jų tėvams bei pedagogams, padedant jiems spręsti iškylančias psichologines problemas, skatinti psichologinių problemų kiekio mažėjimą, šviečiant mokyklos bendruomenę bei vykdant prevencinę veiklą.

Psichologo ir kliento santykiai grindžiami pagarba, atvirumu, pasitikėjimu, konfidencialumu.

Paslaugos teikiamos laikantis psichologo etikos reikalavimų.

Konfidencialumas nėra saugomas, kai kliento ar kito žmogaus gyvybei ar sveikatai gresia pavojus, atlikta arba planuojama kriminalinė veika. Šiais atvejais informacija teikiama tik suinteresuotiems asmenimis, kurie gali padėti išspręsti problemą.

Sėkmingai psichologinei pagalbai reikalingas vaiko tėvų (globėjų, rūpintojų) bendradarbiavimas: išsami informacija apie vaiko raidą, šeimos aplinką, gyvenimo įvykius, pomėgius, dominuojančias emocines būsenas, galias ir sunkumus. Atliktus psichologinį įvertinimą suaugusiems pateikiamos rekomendacijos, aptariami konsultavimo terminai ir tikslai.

Kuo vaikas mažesnis, tuo daugiau reikšmės įveikiant sunkumus turi pokyčiai artimiausioje aplinkoje.