Knygas skaityti verta
  • Skaitymas skatina mąstymą – piešingai nei televizija, knygos mus priverčia mąstyti. Norint suprasti vieną ar kitą knygos mintį, epizodą, mūsų smegenys turi nuolat galvoti, todėl skaitymas skatina daugiau mąstyti ir padeda tapti protingesniais.
  • Knygos – pagrindinė mokymosi priemonė. Knygų yra prirašyta įvairiausiomis temomis ir klausimais, jos padeda lengviau ir paprasčiau paaiškinti ir įsisavinti įvairius dalykus. Knygose perskaitoma informacija paprastai turi daugiau naudos nei diskusijos ar kiti mokymosi būdai.
  • Praturtinamas žodynas – skaitant įvairių žanrų knygas, dažnai pasitaiko nemažai įprastinėje kalboje nevartojamų arba retai vartojamų žodžių. Nebūtina šių žodžių ieškoti žodynuose, paprastai jų prasmė suprantama iš konteksto. Kiekvienas toks žodis prisideda prie žodyno ir žinių bagažo turtinimo.
  • Leidžia pažvelgti ir susipažinti su kitomis kultūromis. Ne visiems pavyksta apkeliauti visą pasaulį, todėl knygos leidžia giliau pažvelgti ten, kur niekada nebuvote ir susipažinti su vietomis, apie kurias slapčia pasvajojate, tačiau neturite galimybės nuvykti.
  • Suteikia pasitikėjimo savimi. Jaučiamės drąsiau, kai pokalbio ar įvairių situacijų metu galime parodyti, jog vienoje ar kitoje srityje turime nemažai žinių. Tai suteikia pasitikėjimo savimi, o aplinkiniai parodo didesnį susidomėjimą.
  • Saugo nuo smegenų ligų. Skaitant, smegenys nuolat mąsto, todėl jų aktyvumas gerokai padidėja, o tai labai teigiamai veikia sveikatą.
  • Gerina miegą. Turbūt ne vienas pastebėjo, jog skaitymas prieš miegą, tikrai padeda lengviau užmigti, o kartais užmiegama ir skaitymo metu. Knygos mus atpalaiduoja, todėl užmigti tampa lengviau. Be to, pastebimai sapnuojama daugiau sapnų.
  • Gerina koncentraciją. Skaitant reikia susikoncentruoti į tam tikrus dalykus, taip lengviau suprasti knygos esmę, kai kurios knygos būna ypač sudėtingos, todėl koncentracija išties būtina. Skaitant atsiribojama nuo pašalinių trukdžių, išorinio pasaulio, susikoncentruojama į pačią knygą. Koncentracija yra svarbi visur, todėl knygų skaitymas, puikus būdas ją lavinti.
  • Skaitymas skatina kūrybiškumą. Skaitant knygas gimsta naujos idėjos ir mintys, kurias galima realizuoti įvairiose srityse. Be to, tampa lengviau kurti įvairius dalykus, dažnai galima pasinaudoti perskaityta informacija ir ją pritaikyti kūrybiniams procesams.
  • Gerina rašymo įgūdžius. Skaitant nemažai knygų, akivaizdžiai pagerėja rašymas, daroma mažiau klaidų. Taigi, jei rašyti sekasi sunkiai, vadinasi skaitote per mažai knygų.
  • Padeda įveikti nuobodulį. Kartais būna labai nuobodu, nėra ką veikti, paėmus knygą, nuobodulys išsklaidomas, o laikas leidžiamas turiningai ir išnaudojamas intelektualiam poilsiui.
 b1b2

Bibliotekos tikslas - visapusiškai tenkinti mokyklos bendruomenės narių informacinius poreikius, savo fondais ir veikla dalyvauti ugdymo procese, sudaryti sąlygas tobulėjimui, ieškoti būdų vaikų skaitomumui didinti.

VEIKLOS KRYPTYS:

• Ugdyti mokinių socialinius, informacinius, bendravimo (komunikacinius), kritinio mąstymo gebėjimus, teikti pagalbą rengiant projektus, įvaldant naujas informacijos ir susisiekimo technologijas.
  • Kaupti ir saugoti ugdymo procesui reikalingą literatūrą, pildyti bibliotekos fondą naujausia literatūra ir įvairių formų informacijos reikmenimis.
  • Teikti edukacines bei informacines paslaugas mokyklos bendruomenei.
  • Ugdyti mokinių poreikį skaityti knygas ir taip puoselėti pozityvią rekreaciją.
  • Aktyviai bendradarbiauti su pradinių klasių mokiniais, mokyti juos mylėti knygą, skatinti kuo daugiau laiko praleisti mokyklos ir miestelio bibliotekose.

TRUMPAI APIE BIBLIOTEKĄ

• Mokyklos biblioteka įkurta 1945 metais.
  • Bibliotekoje dirbo aštuoni darbuotojai: T. Lapinskas, M. Valinčiūtė, J. Vasiliauskienė, D. Liškauskienė,
  • D. Mekionytė, J. Valinčienė, K. Knyzienė, R. Knyza, S. Minsevičienė. Dabar bibliotekoje dirba K. Knyzienė.
  • Bibliotekoje yra 9941 egzemplioriai dokumentų, kurie įtraukti į mokyklų bibliotekų informacinę sistemą MOBIS.
  • Skaitykloje įrengta 20 skaitytojų darbo vietų, iš kurių 4 yra kompiuterizuotos ir turi interneto prieigą.
  • Ugdymo procesui bibliotekoje galima naudotis multimedia projektoriumi, kopijavimo ir spausdinimo aparatais, kompiuteriais.

b3b4b5

Darbo laikas: