Spalio 24 dieną IG klasės mokiniai (bei keletas kitų klasių mokinių) Marijampolės „Spindulio“ kino teatre stebėjo filmą, sukurtą pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys to paties pavadinimo romaną „Tarp pilkų debesų“.

Kadangi pagal lietuvių kalbos ir literatūros pagrindinio ugdymo bendrąją programą jau 8 klasės mokiniai privalo būti susipažinę su R.Šepetys romanu „Tarp pilkų debesų“, tai įdomu buvo pamatyti, kaip romane pateiktas žmoniškumo pamokas prievartos pasaulyje interpretuoja filmo režisierius Marius Markevičius.

Pasibaigus filmui, mokiniai dalijosi įspūdžiais ir akcentavo, kad visada verta prisiminti žuvusius Sibiro platybėse, kad filmas tarsi istorijos dokumentas, liudijantis apie prievartos ir neapykantos gniaužtuose atsidūrusius žmones.