Lietuvos ir Latvijos atmintina diena, minima rugsėjo 22 dieną, pažymint 1236 metais įvykusį Saulės mūšį, kuriame susivieniję žemaičiai ir žemgaliai sumušė Kalavijuočių ordiną.

Sangrūdos gimnazijos IIG klasės mokiniai su lietuvių kalbos ir literatūros, etninės kultūros mokytoja Angele Zimnickiene bei istorijos mokytoju Vytautu Sveikata rugsėjo 21 d. Baltų vienybės dieną minėjo keliaudami po Suvalkijos piliakalnius. Aplankė Papiliakalnių piliakalnį, esantį Liubavo seniūnijoje, ir Piliakalnių piliakalnį, esantį netoli Bartninkų. Mokiniai susipažino su unikaliu autentišku tautos paveldu, gamtos paminklais. Domėdamiesi Suvalkijos regiono piliakalnių istorijomis, plėtė savo istorijos žinias, mokėsi bendravimo etiketo.

Dalintis