Sangrūdos gimnazijos esančiame muziejuje mokiniai supažindinami su mokyklos istorija, senojo Lietuvos kaimo namų apyvokos rakandais, žmonių dirbtais darbais, senomis knygomis, žymiais Sangrūdos krašto knygnešiais, kitais istoriniais dalykais.
2017 metais gimnazijos mokiniai turi galimybę plačiau susipažinti su linų auginimo kultūra Lietuvoje. Įvairių klasių mokiniams buvo vedama edukacinė pamoka „Lino kelias“. Pamokos pradžioje mokiniai stebi trumpą filmuką  „Lino kelias“, tuomet suranda ir atpažįsta muziejuje esančius rakandus, skirtus linų apdirbimui, ragauja linų sėklų, susipažįsta su verpimo rateliu ir audimo staklėmis, grožisi austomis lininėmis prijuostėmis. Vaikams pamokėlė neprailgsta, nes jie viską gali paliesti ir paragauti.
Pamokos pabaigoje mokinių dar laukia praktinis darbelis: iš lininio audinio jie išsikerpa būsimo krepšelio formą. Krepšelį pasisiuva technologijų pamokų metu arba namuose. Jame kiekvienas planuoja laikyti žoleles, sėklas, prieskonius.

                                                                                                                                                              Muziejaus vedėja Rūta Pankienė

20170202_112635.jpg20170202_112810.jpg20170202_113152.jpg

Dalintis