Kiekvienais metais, artinantis gegužės mėnesiui, pradinukai sukrunta ruošti dovanėles savo mamoms. Kas atviruką kuria, kas piešinį ar net mamos portretą piešia arba rankdarbį daro. Visi ruošiasi sveikinti mamas su Motinos diena. Šiais metais norėjosi kažko naujo. Bediskutuojant metodinės grupės susirinkime gimė mintis padaryti tai, ko dar niekada nedarėme – knygelę mamai.
Dirbo mokiniai visą balandžio mėnesį. Paaiškėjo, kad iliustraciją knygelei sukurti yra daug lengvesnis darbas nei tekstą sugalvoti. Didesni rašytojai  eilėraščių posmais  bandė išsakyti savo  meilę mamai, kiti kūrė rašinėlius, sveikinimus. Daugiausiai darbo pareikalavo gražus teksto parašymas. Paruoštą knygos lapą ruošėmės skenuoti, o tada net ir nedidelis rašysenos trūkumas pavirsta negražiu blynu. Stebėjomės mokinių kantrybe ir darbštumu: kai kurie daugybę kartų turėjo rašyti vis iš naujo, kol pavyko. Knygelės labai spalvingos ir mielos. Jau įrištoje knygelėje labiausiai nuoširdumu žavi dar netvirta priešmokyklinuko ar ikimokyklinuko rankele išvedžioti mieli žodžiai brangiausiam pasaulyje žmogui – mamai.
Visi mokinukai penktadienį knygeles nešis namo, o sekmadienį padovanos savo mamoms. Tikimės, kad visos mamos pajaus, kiek jų vaikų meilės, šilumos ir švelnumo įdėta ruošiant šias knygeles.
Iš knygelei kurti panaudotų rankraščių su iliustracijomis Šeimos dienai mokykloje surengsime parodą.
                                                                                                                                                                           2 klasės mokytoja A. Abramavičienė