Sangrūdos gimnazijoje įgyvendintas projektas „Judėk ir būsi sveikas“, finansuojamas iš Kalvarijos savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo programos.  Projekto tikslas – ugdyti mokinių poreikį būti fiziškai aktyviems, suteikiant jiems žinių apie fizinio aktyvumo naudą, įdomias fizinio aktyvumo formas.
Projekto „Judėk ir būsi sveikas“ metu  vykdytos šios veiklos: 3-4 klasių mokiniai atliko asmeninės fizinės būklės testus, 5-8 klasių mokiniai fizinio aktyvumo testus. 4 klasės mokiniai iškylavo turistiniame žygyje „Buktos pažintinis takas“. 8-IG-IIG-IIIG klasės mokiniai lankėsi Birštone.  7 klasės mokiniai lankėsi Marijampolės sporto mokyklos baseine. Bendruomenės nariai spalio – lapkričio mėn. dalyvavo rytinėje mankštoje. Klasių valandėlių metu vyko diskusijos „Kodėl vanduo toks svarbus?“,  „Ką ir kiek aš geriu?“. Projekte aktyvūs buvo ir mokinių tėvai, nes kartu su savo vaikais žaidė  kvadratą.
Tikimės, kad projekto „Judėk ir būsi sveikas“ metu pradėtos aktyvios veiklos – rytinė mankšta,  sporto šventės – taps gražia tradicija, kuri turės tęstinumą.

                                                                                                 Socialinė pedagogė Gitana Štramaitytė