Lapkričio 6 dieną mūsų gimnazijoje vyko pradinių klasių projekto „Išdaigų miestelis“ baigiamoji šventė.
     Į šventę  pakvietėme visų Kalvarijos savivaldybės mokyklų 1-4 klasių mokinius ir jų mokytojus. Renginyje taip pat dalyvavo Kalvarijos savivaldybės etninės kultūros 2015-2018 metų  programos įgyvendinimo koordinavimo grupės pirmininkė D.Lisauskienė ir narė A. Jankeliūnienė. Atvyko Kalvarijos gimnazijos, Liubavo Juozo Montvilos ir Alksninės pagrindinių mokyklų mokiniai.
      Tą dieną mūsų gimnazijos sporto salė atrodė neįprastai: joje įsikūrė svarbiausių senovės lietuvių amatų kiemeliai. Drožėjų kiemeliui vadovavo technologijų mokytoja Dalia Paškevičiūtė ir pirmokų mokytoja D. Kajokienė. Kiemelį  puošė medžio dirbiniai: verpimo ratelis, sviestmušė, audeklų lyginimui skirti daiktai, verpstės... Audėjų kiemelyje šeimininkavo technologijų mokytoja Renata Pauliukonienė. Jis buvo dekoruotas austomis lovatiesėmis, lininiais rankšluosčiais, staltiesėmis. Puodžiaus kiemelyje lipdymo amato mokė Birutė  Klimaitė ir mokytoja A. Abramavičienė. Žolininkų kiemelis jau iš tolo viliojo vaistažolių kvapais. Jame įvairias arbatas ruošė mokytoja Rasa Vaitkevičienė su ketvirtokais. Čia buvo galima susipažinti su pačiomis įvairiausiomis lietuviškomis arbatžolėmis ir paragauti jų arbatos.
      Šventė prasidėjo vaidilučių šokiu aplink baltų pasaulio simbolinį medį. Vaidilutėms aukure užkūrus ugnį, atėjo vyriausioji baltų vaidilė (mokytoja Vida Zdanienė). Ji visiems susirinkusiems paaiškino baltų pasaulio medžio simbolį ir pamokė, kaip mūsų protėviai garbino ugnelę Gabiją.
      Tada vyko kiemelių prisistatymai ir atvykę mokiniai mokėsi austi juostas, drožinėti verpstes, lipdyti iš molio. Nuvargę buvo vaišinami arbata. Kiekvienas pagal asmeninį pageidavimą. Pertraukėlių metu sukosi liaudiški rateliai, vyko žaidimai, skambėjo akordeono muzika.
      Buvo matyti, kad  projekto dalyviai buvo patenkinti ir laimingi. Kai visi apsilankė ir padirbėjo visuose kiemeliuose, buvo vaišinami tradiciniais senoviškais lietuvių patiekalais: karštomis su lupena virtomis bulvėmis ir raugintais kopūstais. Visus sužavėjo mediniai stalo įrankiai ir lėkštės iš medžio.
Mes, pradinių klasių mokytojos, esame dėkingos už puikią šventę neformaliojo švietimo organizatorei E. Daunoravičienei, renginio vedėjai V. Zdanienei, mūsų pagalbininkėms mokytojoms, mokinių tėvams bei visam gimnazijos aptarnaujančiam personalui.

                                                                                                                                                                             Padinių klasių mokytoja
                                                                                                                                                                               A.Abramavičienė