Ar žinote, kiek pasaulyje kalbų? O gal numanote, kuri Europos tauta jų moka daugiausia? Į šiuos ir dar daugelį kitų klausimų rugsėjo 25-ąją dieną kalbų pamokose atsakymų ieškojo visi Sangrūdos gimnazijos mokiniai. Europoje kalbų diena švenčiama nuo 2001-ųjų metų. Nuo tada ji minima ir mūsų gimnazijoje, nes puoselėti kultūrų įvairovę ir mokėti bendrauti įvairiomis kalbomis labai smagu bei prasminga.

Gimnazijos kabinetai pasipuošė žinomais lietuvių, anglų, vokiečių ir rusų kalbų posakiais bei jų iliustracijomis. Pertraukų metu netrūko šurmulio prie kabinetų, nes mokiniai skaitė, vertė posakius į lietuvių kalbą ir grožėjosi savo bei kitų mokinių darbais. Smagu, kad visi kartu prisiminėme, jog kiekviena kalba – tautos kultūros, savimonės ir mąstymo išraiška.

Sangrūdos gimnazijos bibliotekoje buvo paminėtos poeto Pauliaus Širvio 100-osios gimimo metinės. Bibliotekininkė Rūta Pankienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Angelė Zimnickienė supažindino aštuntokus su poeto lyrikos knygomis, biografijos faktais. Mokiniai domėjosi tragiško likimo poeto gyvenimo vingiais, jo kūryba: skaitė  apie Paulių Širvį amžininkų prisiminimus, literatūros tyrinėtojų vertinimus, klausėsi dainų, sukurtų pagal poeto eiles. O šeštokai į biblioteką atvyko kitą dieną. Išklausę mokytojos Angelės Z. skaitomų eilėraščių, kūrė iliustracijas ir klausėsi dainomis virtusių eilių.

KONKURSAS Kalvarijos sav. Sangrūdos gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti

Kalvarijos savivaldybės meras skelbia konkursą Kalvarijos sav. Sangrūdos gimnazijos direktoriaus pareigoms eiti.

Daugiau informacijos: https://www.kalvarija.lt/index.php?1384194002