Edukacijoje „Pėdsekys gamtoje“

Balandžio 12 dieną Sangrūdos gimnazijos 4 klasės mokiniai, pasinaudodami  Kultūros ministerijos kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija įgyvendinama Kultūros paso priemone, vyko į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Mokiniai dalyvavo edukacijoje „Pėdsekys gamtoje“. Vaikai suprato, kad būdami gamtoje ne visada pamato šaką kalenantį didįjį margąjį genį, uosio kamieno žievę laupantį taurųjį elnią ar olą rausiančią rudąją lapę. Tačiau, kad žvėrys vienoje ar kitoje vietoje gyvena, išduoda palikti įvairūs jų veiklos pėdsakai.

Naudodamiesi natūraliomis, iš gamtos parsineštomis priemonėmis, edukacinio užsiėmimo metu mokiniai mokėsi atpažinti gyvūnų paliktus pėdsakus. Apžiūrėję kankorėžius, šakas, medžių stuobrius ir net nematydami gyvūnų mokinukai išmoko atpažinti, ar miške gyvena genys, elnias, o galbūt bebras, šernas ar kitas gyvūnas.

Pamokėlės pabaigoje mokinai pasitikrino, ar galėtų būti pėdsekiais gamtoje: atliko įdomias, žaismingas užduotis bei dalyvavo viktorinoje.

Apsilankę muziejuje vaikai patyrė pažinimo džiaugsmą, pagilino jau turimų žinių apie gamtą bagažą.